Novadan.com.tr’ de ÜTS Bildirimi

Novadan da ÜTS Bildirimi

Novadan üzerinden ÜTS bildirimi yapmak çok kolay !! ÜTS bildirimini nasıl yapabileceğinizi bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

ÜTS Nedir?

Ürün Takip Sistemi kısaca ÜTS, ülkemizdeki tüm tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerin üretiminden son kullanıcıya ulaşana kadarki süreci takip eden sistemdir.

Hangi Ürünler İçin ÜTS Bildirimi Yapmam Gerekli?

İnsülin kalem iğne uçları ve şeker ölçüm striplerinde ÜTS bildirimi vermek zorunlu durumda.

ÜTS verme bildirimi neden yapılır?
Ürünlerin lot ve seri numaraları üretim sonrasında ÜTS sistemine tanımlanıyor ve verme alma bildirimleri üzerinden tüm tedark zinciri kontrol ediliyor. Eczacılarımızın son tüketiciye ürünü sağlıklı ulaştırabilmeleri ve SGK Medula sisteminde sorun yaşamamaları için ÜTS bildirimi yapılması gereklilik.

ÜTS verme bildirimi nasıl yapılır?
ÜTS ekranına girdikten sonra soldaki menüden Ürün Hareketleri bölümüne ulaşıp, Verme / Alma Bildirimi sekmesinden bu bildirimi yapabilirsiniz.

ÜTS alma bildirimi neden yapılır?
Ürünleri kendi stoklarınıza alabilmek ve tekil takip sürecinde çıkışlarını yapabilmek için ÜTS alma bildirimi yapmak zorundasınız.

ÜTS alma bildirimi nasıl yapılır?
ÜTS ekranına girdikten sonra soldaki menüden Ürün Hareketleri bölümüne ulaşıp, Verme / Alma Bildirimi sekmesinden bu bildirimi yapabilirsiniz.

Novadan da ÜTS Bildirimini nasıl yapabilirim?
Bunun için ÜTS Token bilgisi ve ÜTS Kullanıcı ID’sine ihtiyacınız var. ÜTS token bilgisini
https://utsuygulama.saglik.gov.tr/UTS/tibbiCihaz#/sistemEntegrasyonuListele adresinden edinip, tüm verme bildirimlerinizde kullanabilirsiniz.
Bağlantıya gittikten sonra ‘Sistem Token’ı  Al’ butonu yardımı ile Token’ı oluşturabilirsiniz. Kullanıcı ID’niz ÜTS sisteminde kayıtlı ÜTS firma numarasıdır.

Siparişinizde ÜTS bildirimine tabi ürün varsa, siparişinizi hazırlamaya başladığınız andan itibaren Novadan üzerinden ÜTS bildirimini yapabilirsiniz. Bunun için ÜTS Token bilgilerinizi Novadan üzerinden bir kez kaydettikten sonra siparişinizi detayından ÜTS bildirim alanına, siparişle ilgili lot, batkod ve fatura numarasını ekleyerek ÜTS bildiriminizi yapabilirsiniz.

Bu yardımcı oldu mu?

1 / 1